ďťż
Strona początkowa UmińscyKonferencja "Magia - cała prawda" Poznań 31.01.200Targi edukacyjne w Poznaniu - 16-18 luty 2007X zlot Porsche-Tor Poznań 5,6-09-2009Utrzymanie w Poznaniu - dla ludzi spoza miasta.Texas Holdem Poznan CupKoncert The Cinematic Orchestra w Poznaniu!Malta Festival Poznań 2010Spotkanie informacyjne ELSA PoznańRozpoczęcie sezonu POZNAŃ 2010JAZZ z Chicago w Poznaniu.
 

Umińscy

Zakładam taki wątek by zaprezentować projekty różniastych budynków które są lub mają być realizowane w Poznaniu

Na początek kilka wizek z okolic Głogowskiej:

Międzynarodowe Targi Poznańskie






Lifting Targów Poznańskichpolska ads poznań

Najsłynniejsza poznańska pracownia architektoniczna bierze się za przebudowę frontu Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Studio ADS, to samo które projektowało m.in. Stary Browar i Terminal Pasażerski Portu Lotniczego Poznań Ławica, wygrało w piątek konkurs na modernizację pierzei przy Głogowskiej. Modernizacja zacznie się już w lutym.

Co się zmieni? Architekci chcą nadać MTP światowego sznytu. Od frontu stanie między innymi gigantyczny ekran do projekcji multimedialnych. Powstanie wjazd dla VIP-ów, nowe biura, w nich m.in. panoramiczne windy.

Z mapy Głogowskiej zniknie restauracja Adria. Wygląd zmieni też popeerelowski gmach-klocek, w którym znajduje się Centrum Targowe.
W konkursie wzięło udział 10 projektów z Polski i Niemiec. Drugie miejsce zajęła szczecińska grupa Mellon Architekci - "otuliła" frontowe gmachy płaszczykiem z metalu i szkła .

Niektórzy architekci mieli zastrzeżenia co do wygranej. Ich zdaniem ADS nie trzymał się sztywno warunków konkursu. Zmniejszył np. drastycznie metraż biurowca, dzięki czemu pierzeja zyskała na lekkości.

ADS miał też łatwiejsze zadanie, bo jest już autorem Holu Wschodniego, który trzeba było umiejętnie wkomponować w projekt.

Studio ADS istnieje od 1989 r. Właścicielami firmy są architekci Piotr Z. Barełkowski i Przemysław Borkowicz. Firma zatrudnia 30 osób, a na stałe współpracuje z ponad 50.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań'

Nowe skrzydło Biblioteki Raczyńskich



Kasa już jest. Miasto dało 53 mln, a kolejne 53 właśnie dostaliśmy od ministra kultury także budowa ruszy może nawet w tym roku.

Tuba właśnie co zlecono realizacje projektu wykonawczego więc jest dobrze






Na dachu Muzeum Narodowego w Poznaniu powstać ma oryginalna restauracja i nowe sale wystawiennicze. Autorem projektu jest światowej sławy włoski architekt Claudio Silvestrina. Realizacja projektu zależy jednak od tego czy dyrekcji muzeum uda się znaleźć odpowiednie pieniądze.

Wijąca się po ścianie i dachu nowego gmachu muzeum ogromna, miedziana tuba, zakończona eliptycznym oknem, z którego rozpościera się widok na miasto - tak w skrócie wyglądać ma restauracja zaprojektowana przez Claudio Silvestrina. Światowej sławy architekt zwany architektem Giorgio Armaniego i Calvina Kleina przygotował projekt dla Poznania już kilka lat temu. W listopadzie ubiegłego roku dyrekcja muzeum poznała ostateczną jego wersję.
Propozycja architekta - wizjonera wywołała skrajne reakcje wśród poznaniaków, władz miasta i środowiska architektów. Krytycy podkreślali, że projekt jest absurdalny i nie pasuje do szacownego gmachu muzeum, natomiast entuzjaści twierdzili, że trzeba w Poznaniu wybudować coś tak nowatorskiego, by uatrakcyjnić nasze miasto.
Zgodnie z założeniami architekta w zaprojektowanym przez niego obiekcie mają znaleźć się sale wystawiennicze oraz restauracja. W części łączącej dach z chodnikiem zaprojektowana została winda.
Nowy budynek spina ze sobą dwa dotychczasowe gmachy muzeum - zabytkowy XIX- wieczny i dobudowane kilkanaście lat temu nowe skrzydło, w którym mieści się galeria sztuki współczesnej.
Dyrekcja Muzeum Narodowego w Poznaniu zapewnia, że jest bardzo zainteresowana realizacją projekty. Brakuje jednak na to pieniędzy.
- Chcemy starać się o unijną dotację. Jednak by ją uzyskać potrzebny jest projekt budowlany. A na niego też nie mamy pieniędzy. Projekt sfinansować ma Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czekamy na odpowiedź z ministerstwa - mówi Aleksander Motała dyrektor administracyjny Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Projekt tuby na Muzeum Narodowym nie jest pierwszą propozycją dla Poznania przygotowaną przez Silvestrina. Jesienią 2003 r. artysta wziął udział w konkursie na nowy budynek Biblioteki Raczyńskich. Jego projekt - zdaniem wielu architektów znakomity - nie spodobał się jednak jury, które go nawet nie wyróżniło.



Artes Studio Architektoniczne Piotra Czaplickiego wygrało przetarg na wykonanie projektu budowlanego „Tuby" Caludia Silvestriny, która powstać ma na dachu poznańskiego Muzeum Narodowego - dowiedział się nieoficjalnie nasz portal. Projektanci przygotować mają także projekt renowacji i iluminacji elewacji starego budynku muzeum.

Klaudio Silvestrina to światowej sławy włoski architekt, który opracował koncepcję uatrakcyjnienia nowego skrzydła poznańskiego Muzeum Narodowego. Zgodnie z nią na dachu budynku powstać ma konstrukcja w kształcie tuby o owalnym przekroju. Wewnątrz będzie restauracja oraz sale wystawiennicze.
Dyrekcja muzeum chce pozyskać na realizację projektu pieniądze z funduszy Unii Europejskich. By jednak móc się o nie ubiegać najpierw opracować trzeba projekt budowlany.
Po uprawomocnieniu się przetargu zajmie się nim Artes Studio Architektoniczne z Poznania. Zadaniem projektantów będzie także opracowanie renowacji i podświetlenia elewacji starego budynku muzeum.
Koszt projektu to 347,7 tys. zł. Sfinansuje go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Architekci powinni zakończyć swoją pracę pod koniec czerwca.

http://www.poznanskie-nie....=1154&catid=10


Pasaż MM





budowa ruszy jak tylko rozbiorą tą prowizorkę która obecnie tam stoi

Dworzec PKP - ma stanąc przed 2012, są już pierwsze koncepcje:









Wizualizacje: Litoborski+Marciniak

[ Dodano: 2009-02-04, 21:01 ]


Tuba wygląda świetnie. Podoba mi się!

W dworzec PKP przed 2012 rokiem nie wierzę.

Chyba gdzieś zgubiłeś wizualizację Biblioteki Raczyńskich

A skoro zabierają się za pasaż przy Marcinkowskiego to mogliby przy okazji wyburzyć Alfę i jej sąsiadki


na tej stronie jest dużo wizualek biblioteki:

http://www.skyscrapercity...t=77436&page=10

[ Dodano: 2009-02-04, 21:40 ]
Tuba okropna.


ta tuba to nie jest zart?
i ktos to zatwierdzil juz?
bo mam nadzieje ze to jednak nie powstanie. a fajnie ze targi w koncu beda mialy jednolite wejscie bo te klocki popeerelowskie okropne sa
nie żart, ale rzeczywistość Wydali już mnóstwo kasy na projekt wykonawczy więc zrobią i drugi krok ;P

Nie macie z Candle za grosz gustu. Na szczęście Bartek zna się na rzeczy i ma dobry smak Fajnie będzie wyglądała jak miedź pokryje się zieloną patyną, mm

[ Dodano: 2009-02-04, 22:28 ]
Tuba jest superterefere, nie wiem co od niej chcecie. Nada jakiegoś wyrazu tej kanciatej bryle muzeum, która zawsze mnie raziła. Tym bardziej, że z tego co widzę naprzeciwko ma stanąć kolejny kwadratowy kloc.
Ja się zgadzam z Bartkiem - uważam, że Tuba ma coś w sobie. Oczywiście trzeba jeszcze poczekać na wykonanie, ale na projektach prezentuje się ciekawie. Coś innego i oryginalnego, ale jednocześnie nie jest pozbawione smaku czy idei.

Swoją drogą - fajny temat.


żeby zamknąć aleję Marcinkowskiego daje wizualkę nowej fontanny. Obok wróci jeszcze pomnik Hygeji czyli żony Raczyńskiego Piękny pomnik. Niektórzy mogą go nie znać bo jak stał to jeszcze nie było ich w Poznaniu


Miasto nie lubi pustej przestrzeni. Wielkie place, na których przed laty odbywały się wojskowe parady w wielu miastach przeszły do historii. Władze miasta postanowiły także ożywić poznański plac Wolności. W połowie przyszłego roku stanie na nim Fontanna Wolności.

Projekt fontanny przygotowali poznańscy artyści: Agnieszka Stochaj i rzeźbiarz Rafał Nowak. Przywodzi on na myśl wypełniony wiatrem żagiel. Szklana struktura oblana wodą stworzy formę bramy otwartej w kierunki wschód - zachód. Całość znajdzie się w płytkiej, żelbetowej cembrowinie, przez którą przerzucona zostanie drewniana kładka. Wewnątrz fontanny będzie można usiąść na specjalnie przygotowanych siedziskach. Fasada zbudowana będzie z elementów ze szkła giętego.
- Taka struktura ma potęgować wrażenie, że znajdziemy się wewnątrz wodospadu, wzmagać szum wody - tłumacza projektanci.
W cembrowinie, wokół fontanny centralnej umieszczone zostaną źródła światła.
Intencją autorów projektu jest także stworzenie w centrum miasta przestrzeni przyjaznej człowiekowi i jego naturze. Fontanna ma być miejscem odpoczynku od hałasu i szumu cywilizacyjnego. Mieszkańcy, turyści w upalne dni będą mogli ochłodzić się wśród kaskad wody i świateł. Będzie to pierwsza fontanna w Poznaniu, której forma pozwoli na wypoczynek w jej wnętrzu.
Fontanna będzie miała wysokość ok. 9 metrów, szklano-stalowy „żagiel" wpisuje się w koło o średnicy 11,5 m, natomiast przekrój cembrowiny to 21 m.
Obecnie trwa procedura przetargowa na „Opracowanie dokumentacji technicznej dla realizacji budowy „Fontanny Wolności" posadowionej na placu Wolności w Poznaniu". Dokumentacja powinna być gotowa do 15 czerwca 2009 roku. Jeżeli procedury przetargowe będą przebiegać bez zakłóceń ZDM planuje otwarcie fontanny w maju 2010 roku.
W tegorocznym budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 2,4 mln zł.


[ Dodano: 2009-02-05, 15:23 ]
A ja się zgadzam z Candle i mdatą, że tuba nie jest fajna. Tzn. ten nowoczesny kształt nie pasuje do okolicy... Takie jest moje zdanie. A pozostałe projekty fajne.

Ponoć samo rondo Kaponiera też ma przejść gruntowną zmianę do 2012. Będą 3 kondygnacje podziemne, z czego jedną będzie jeździć szybki tramwaj, żeby uniknąć korków.
Nowość to to nie jest W każdym bądź razie od przyszłego roku na miejscu ronda kaponiera będzie prawdopodobnie dziura Można powiedzieć, że będziemy mieli metro

Co do Tuby to jest ona swoistym testem na konserwatywność. Konserwatyści z reguły wetują ten projekt, a reszta bardzo go popiera. Ja uważam, że to dobry projekt. Dlaczego ? Po pierwsze jest kontrowersyjna. Nie jest budynkiem, który u wszystkich budzi odruchy wymiotne jak np. wrocławski solpol (Airin, Inez, Neph, Loop i Korola wiedzą o co chodzi ;P ) tylko wzbudza skrajne uczucia. Nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Poznań potrzebuje takiej architektury. Projektów rzucających się w oczy i wzbudzających pozytywne i negatywne emocje. Miejsc, które mogliby fotografować Japońcy. Bez takich miejsc miasto jest nudne, zaściankowe. Poznań potrzebuje ciekawej architektury jak wody. Po drugie nowe skrzydło Muzeum Narodowego zupełnie nie pasuje do starego. Jest niższe, ma cofnięty front, nudną formę - tuba łagodzi te wady, łącząc w harmonijny sposób obie budowle, czyniąc całość bardziej atrakcyjną. Po trzecie ożywia tą część miasta, która na razie jest nudna. Tepsa, policja, asp, poczta, muzeum narodowe. .. . niby reprezentacyjna ulica, a nic się na niej nie dzieje. Lokal w tamtym miejscu trochę ożywi całość, zwłaszcza gdy na przeciwko dojdzie jeszcze kawiarnia w nowym skrzydle biblioteki i obok fontanna Po czwarte będzie jakimś punktem widokowym. Poznań potrzebuje punktów widokowych obecnie takich nie ma (po tym jak zlikwidowali punkt na altum). Gdy wyremontują Al. Marcinkowskiego (niedługo ma ruszyć remont) i uzupełnią ubytki w zabudowie widok będzie naprawdę niezgorszy

np. wrocławski solpol (Airin, Inez, Neph, Loop i Korola wiedzą o co chodzi ;P )

Nie szedlem razem z wami obok tego szkaradztwa, ale wyczailem go od razu gdy szedlem z dworca do kumpla, wczesniej opierajac sie na zdjeciu z Wikipedii... Myslalem, czy nie spytac Dutkiewicza jak byl w Poznaniu czy mowiac o zrownowazonym rozwoju i wypieknieniu miasta mysli m. in. o Solpolu...

Tuba mi się nie podoba. Nie lubię takiej architektonicznej ekstrawagancji. Tam obok jest piękna, zabytkowa architektura. Mam dziwne wrażenie, że ta Tuba będzie pasowała jak przysłowiowa pięść do nosa.

Dokładnie jak ten wrocławski Solpol - dookoła piękne kamienice, odnowione, kolorowe ale w pastelowej tonacji... i to szkaradztwo. Całkowicie burzy zmysł estetyki i sprawia, że włos się jeży na głowie.

W Gorzowie już takie coś przerabialiśmy, ze wspaniałą konstrukcją "pierwszej części tarczy antyrakietowej w Polsce" aka InfoGlob aka pomarańcza na niebieskim pałąku aka MakaBryła Roku...

Nie dzięki...

Pozostałe projekty natomiast wyglądają naprawdę ciekawie. W szczególności rozbudowa Targów (o, tu się taka futurystyczna architektura może spełniać) czy projekty nowego dworca.
Porównanie solpolu do tuby jest nieuzasadnione. To zupełnie inna bajka. Solpol nie podoba się nikomu, a Tuba ma ok. 50% mocnych sympatyków i 50 % zaciętych wrogów Solpol i gorzowska tarcza rakietowa to zwykły kicz. Tuba jest kontrowersyjna i ciekawa. I ona tam naprawdę pasuje ! Jak już stanie to zrozumiecie to Ona jest piękna !

Takie zachowawcze podejście sprawia, ze Poznań jest zaściankiem. Nie powstają żadne ciekawe projekty, a jedynym poznańskim budynkiem o którym jest w miarę głośno na świecie jest Okrąglak. Wybudowany pół wieku temu. . .

Może to trochę przykład na wyrost, ale konserwatywne środowiska Paryża były stanowczo przeciwne Wieży Eiffla. Padały te same argumenty. Nie pasuje do Paryża, kicz, tandeta, trzeba to jak najszybciej usunąć bo szpeci miasto. . . a kto dzisiaj sobie wyobraża Paryż bez Wieży Eiffla ?
Nie powiem żebym był Tuba zachwycony ale jak mam wybierać Tuba albo nic to juz niech ja zbudują - muzeum wiele gorzej nie może wyglądać. Będzie w miare pasowała do fontanny i tego "słupa co się obraca" i wygląda jak futurystyczny otwieracz puszek. Lepsza Tuba niz nic.

Porównanie solpolu do tuby jest nieuzasadnione. To zupełnie inna bajka. Solpol nie podoba się nikomu, a Tuba ma ok. 50% mocnych sympatyków i 50 % zaciętych wrogów Solpol i gorzowska tarcza rakietowa to zwykły kicz.



nie no sorry kolego, ale nie osmieszaj sie, to ze byles niedawno we wrocku i rzucił ci sie w oczy solpol, to nie powod zebys stawial trakie tezy, i w taki sposob wypowiadal sie o tym budynku.Projekt Solpolu przed wybudowaniem byl szeroko
konsultowany, i zostal uznany za dobrą miare nowoczesności, wrocław to miasto kontrastów, i taki kontrast bardzo pasuje do tej ulicy,to byl z tego co wiem pierwszy task nowoczesny budynek we wrocławiu po 1990. i wcale nie jest tak że nikomu sie nie podoba, zdania są podzielone ale smiem twierdzic ze wiekszosci mieszkańców pasuje. jest zaprojektowany przez znanego architekta i sfinansowany przez wlasciciela polsatu solorza bo to jego inwestycja.

pozdrawiam

[ Dodano: 2009-02-06, 10:07 ]

wiekszosci mieszkańców pasuje. jest zaprojektowany przez znanego architekta
pozdrawiam


Wojciech Jarzabek jest kims znanym? No dobra... Libeskind to nie jest, no ale moze jest znany. Z tym ze to nie znaczy, ze nie mogl wybudowal badziewia.

Ale masz racje, Solpol nie jest najgorszy, to jest lepsze:



Chociaz jak podoba ci sie Solpol, to moze te kamienice tez bedziesz bronil

EDIT



Jakby co, powyzsze to tez cuda spod reki mistrza Jarzabka. Tez bedziesz tego daszka i plomby bronil?

Zrodlo: skyscrapercity.com
nie powiem, te potworki maja swoj urok
Omg, ale obrzydlistwo...

Tuba bedzie kontrowersyjna, niezbyt ladna, ale bedzie sie wyrozniac na pewno, i chyba cos jednak w sobie ma

Biblioteka - kolejny klocek, mogli sie bardziej postarac.

Nowe CH w centrum miasta bez sensu mozna wymyslic wiele innych rzeczy, budowa kolejnego to pojscie na latwizne.

A na dworzec nie ma co liczyc chyba, to jest niby polaczone z dworcem PKS (mialoby powstac, co za niespodzianka, CH laczace nowy PKP z PKS) i ciagle przetarg jest rozpoczynany od nowa
Przez kogo został uznany za miarę nowoczesności i kto powiedział że on tam pasuje ? Bo ja nie znam nikogo takiego, ani nie słyszałem od żadnego wrocławiaka żadnej pozytywnej opini No chyba, że za pozytywną opinię można uznać twierdzenia, że w mieście znajdą się większe niewypały (pewnie chodziło min. o te kamienice które Drwal przedstawił)

Projekty Jarząbka, które przedstawił Drwal to gwałt na waszym pięknym mieście. . .

[ Dodano: 2009-02-06, 12:29 ]
Wiadomo, ze jak juz wybuduja to inaczej bedzie sie to odbierac, ale na aktualnym etapie nie moge sie z toba Richtie zgodzic. To nie jest ladne. To przypomina mi za bardzo sasiednia siedzibe TPSA, z tym zewnetrznym rusztowaniem, a to jest szkaradztwo, ktore obrzydza mnie juz od dziecka. Wiem, ze niektorym sie podoba wiec rozbija sie tu wszystko o gusta.

A zeby nawiazac jakos do Wroclawia to u nich chyba wlasnie tez TPSA postawilo niezlego potwora, ZTCP w okolicy Panoramy Raclawickiej, ze slynnym "balkonem donikad"
moze ktos wie co ma byc wybudowane na miejscu niedoszlego CH deptak? bo jak tak dalej pojdzie to bedzie mial Poznan w centrum maly lasek :D
na razie Chdeptak wciąż jest najbardziej aktualną mimo, że coraz bardziej oddalającą się ideą. Z tego co wiem inwestycje oprotestowali mieszkańcy czy właściciele okolicznych kamienic, którzy bali się że budowa parkingu podziemnego naruszy oparcie dla ich budynków itd. itp. i sprawa utknęła w sądach.

A tymczasem:

Nadchodzi druga młodość Okrąglaka

„Głos Wielkopolski” podaje, że w marcu rozpocznie się rozbiórka zewnętrznej klatki przeciwpożarowej Okrąglaka, natomiast prace budowlane wewnątrz obiektu powinny ruszyć w połowie roku.

Obecnie trwa wyprowadzanie najemców. Otwarcie nowego Okrąglaka planowane jest w 2010 roku - mówi Anna Kniaginin z Agencji Advanced. Elewacja zewnętrzna Okrąglaka powróci do swojego pierwotnego wyglądu. Zamontowane zostaną duże okna bez poziomych podziałów. Dach budynku zwieńczy betonowa balustrada. Okrąglak po modernizacji ma stać się budynkiem biurowym klasy A".

Podpisaliśmy list intencyjny dotyczący wynajęcia 1800 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Dopóki nie będzie parafowanej umowy, nie mogę ujawnić nazwy firmy – tłumaczy Łukasz Kałędkiewicz z firmy DTZ, która odpowiada za komercjalizację Okrąglaka. Biura w Okrąglaku znajdować się będą na wyższych kondygnacjach, a parter budynku oraz dwie kondygnacje podziemne zostaną przeznaczone na działalność handlowo-usługową. Inwestycja kosztować będzie 20 mln euro. Zarządcą i deweloperem budynku jest Centrum Development & Investments. Nieruchomości tej firmy obejmują w Polsce 110000 m. kw. powierzchni handlowo-usługowej i biurowej w 19 obiektach (m.in. Renoma we Wrocławiu, Posejdon w Szczecinie).








wizualki gazeta.pl

[ Dodano: 2009-02-06, 21:10 ]
taaak ja chce okraglak! lubie ten budynek.

a co do ch na polwiejskiej - nie chcialbym tam zadnego wysokiego budynku
Co to? Konkurs sie robi kto ma dluzszego, wiekszego...? Widze tutaj jakas manie. Jeszcze tego brakuje, zeby wszyscy zakompelksieni ludzie z najwiekszych miast zaczeli sie scigac w budowaniu wiekszych, lepszych nowoczesniejszych, wspanialszych i w ogole cud i miod budynkow. A pozniej sie beda onanizowac tekstami na forach, w ktorym to miescie co stoi i czemu pozostale miasta to w porownaniu z ich miastem to miasteczka i wiochy...

Przyklad megalomanii- ten wiezowiec potworek w gdyni, ktory postawili nad morzem. Pasuje tam jaks swini siodlo, no ale kto by myslal o estetyce- wazne ze jest duuuuuuuzeeeee i postawione na podmoklym gruncie (ah ta kosmiczna technika).

Wyniki 1 - 10 spośród około 29,000 dla zapytania wojciech jarząbek. (Znaleziono w 0,39 sek.)

Wyniki 1 - 10 spośród około 277,000 dla zapytania Max berg. (Znaleziono w 0,13 sek.)


Najsłynniejszym wrocławskim architektem jest Max Berg. Jest jakieś 10x razy słynniejszy (wg google.pl)



3 listopada 2008 deweloper budynku, LC Corp, sprzedał projekt swojemu głównemu udziałowcowi Leszkowi Czarneckiemu, który wstrzymał budowę na sześć miesięcy ze względu na niepewne warunki rynkowe inwestycji[4]. W połowie grudnia 2008 ogłoszono, że kompleks zostanie przeprojektowany i obniżony o około 1/4[2], co spowoduje między innymi, że nie zostanie on budynkiem o rekordowej wysokości.


Wg moich obliczeń jakieś 165 metrów do dachu. . . urzekła mnie Twoja historia

Wysokość awagardowa i poniekąd niespotykana. . .

zresztą w Poznaniu jest przymiarka do jeszcze wyższego drapacza chmur o nazwie "Poznań Forum" - tyle, że projekt jest mniej zaawansowany i z uwagi na kryzys na jakieś 80% nie powstanie.
btw ten architekt od tych kamienic ze zdjec musi miec cos z kolorami, bo sa wyjatkowo brzydkie i nie pasuja do otoczenia;/ po prostu szpeca otoczenie. wroclaw ma o wiele wiecej ladnych budynkow i zabytkowych kamienic, ktore po remoncie bylyby bez porownania piekniejsze niz te nieudane mutanty ze zdjec.
http://www.youtube.com/watch?v=UFuJtM374TI

[ Dodano: 2009-02-07, 00:49 ]
Pewnie mafioso to krewny Jarząbka (który swoją drogą jest dobrym trenerem )

Te kamienice to jakaś całkowite bezguście, ale ten temat jest o poznańskich inwestycjach, więc jak ktoś chce rozprawiać o innych to proszę założyć nowy temat



Te kamienice to jakaś całkowite bezguście, ale ten temat jest o poznańskich inwestycjach, więc jak ktoś chce rozprawiać o innych to proszę założyć nowy temat


won mi z tematu. Możesz sobie robić porządek w tematach typu "egzamin z logiki", ale wara od mojego tematu !11
Hyh nie sadziłem że we Wrocławiu te ekscentryczne bryły w jeszcze ekscentryczniejszych kolorach się podobają. Przez cały mój pobyt we Wrocławiu byłem zachwycony jego architekturą ale raczej tą "klasyczną" bo tego typu koszmarki mijałem czym prędzej i starałem się zapomnieć... No cóż bazuje tylko na moich odczuciach...

A kolega się chyba strasznie dotknięty poczuł że zaczyna konkurs "ja mam większego" - jeśli będzie w stylu Solpolu zdecydowanie wzbudzi zainteresowanie i jakoś go zazdrościł nie będę. Temat jest o poznańskich inwestycjach i mamy prawo nie życzyć sobie w Poznaniu nic w stylu wrocławskich dzieł Jarząbka. Osobiście nie przepadam też za drapaczami chmur jeśli stawia się je pojedynczo bo wg mnie wyglądają wtedy dość śmiesznie. Inna sprawa dzielnica tego typu na którą poza Warszawą jakoś nie widzę wielkich szans a inna wystający z centrum szklany kikut. Jedyny plus to ewentualny punkt widokowy.
Dlaczego nie widzisz ?

Przecież mamy Collegium Altum, mamy Andersie i FC. . . między novotelem a Andersią miała powstać Andersia Silver (i w końcu coś o wysokości ponad 100 metrów tam powstanie), poza tym dochodzi jeszcze Korona Libeskinda na Niepodległości, całkiem obok. To już jest 5 x ponad 100 metrów i to całkiem blisko siebie. To jest już dzielnica A w końcu przecież skończy się spór o Wolne Tory gdzie planuje się wysokie biurowce. Jest jeszcze stary stadion warty i bema - to też potencjalne tereny pod wysoką zabudowę. Myślę, ze za 2-3 lata jak branża budowlana znowu ruszy z kopyta to w perspektywie kolejnej dekady będziemy mieli w Poznaniu dzielnicę kilkunastu ponad 100 metrowych budynków. Jeśli nie wcześniej. ..
Mam nadzieje, ze Poznan Forum nie powstanie... wyglada szkaradnie i po co komu taki wysoki budynek "w polu"?

nie slyszalem negatywnych komentarzy co do kształtu, kolorów

Ja za to nie slyszalem pozytywnych komentarzy co do pstrokacizny. Widocznie np. na forum skyscraper wypowiadaja sie ludzie, ktorzy maja skrajnie inne poczucie gustu od twojego.


beda o nim robic programy pewnie dla takich stacji jak national geografic

Narazie w takich roznych Discoverach widzialem 2 programy o Polsce - w 1. bylo o kibolach, w 2. o smieciach z udzialem Petera Schmeichela. Ciesze sie, ze Wroclaw przelamie ten skandaliczny wizerunek Polski w mediach popularnonaukowych!


a poznan ?? bedzie mial 100 metrowy klocek, porownywalny wielkościa z wroclawska iglica z 1948...

Nie masz zielonego pojecia o tym dlaczego w Poznaniu tak trudno przekroczyc granice 100m. Centrum miasta znajduje sie w strefie nalotow na lotnisko Lawica i Urzad Lotnictwa Cywilnego nie zgadza sie na wyzsze budynki.

O tym jak piekny bedzie SkyTower nie bede sie rozwodzil. W sytuacji w ktorej wieza zostanie skrocona, bedziecie miec przede wszystkim wielka rotunde a nie smukly wiezowiec...
Z tym całym Sky Tower to co chwile są jakieś jaja a to go obniżyli a to że będzie za duży cień rzucać, pozniej sie okazało że chętnych do kupna jest niewielu a teraz jeszcze się kryzys przypaletal ... ale trzymam kciuki żeby ten budynek powstał jak i inne dobre projekty wymieniane wyżej

btw Richtie fajny temat

wiezowiec potworek w gdyni, ktory postawili nad morzem. Pasuje tam jaks swini siodlo, no ale kto by myslal o estetyce- wazne ze jest duuuuuuuzeeeee i postawione na podmoklym gruncie (ah ta kosmiczna technika).

Mówisz o tzw. Sea Towers? Mnie akurat aż tak nie razi - wpisuje się w modernistyczny styl Gdyni. Z resztą nie widziałam w Gdyni jakichś większych niewypałów. A co ciekawe, Gdynia była jedną z propozycji do 7 cudów Polskich (kiedyś trafiłam na taki ranking)- co prawda nie zakwalifikowała się do 7, ale to i tak duże wyróżnienie. Heh, a zaczęło się od oksywskiej wioski rybackiej

To już Sopot bardziej eksperymentuje, bo co najmniej zaskakujące jest, gdy idąc sopocką plażą trafiasz nagle do ... chaty góralskiej - Koliby. Co prawda jest to jedna z lepszych imprezowni Trójmiasta, ale i tak jakoś nie wpisuje się w klimat. Poza tym chyba wszyscy widzieli/kojarzą/słyszeli o Krzywym Domku na Monciaku - może się podobać, ale mnie jakoś nie przekonuje. Miało być baśniowo...



btw. temat o poznańskich inwestycjach, ale skoro został poruszony wątek Gdyni, to jak mogłabym się nie wypowiedzieć
"Chata góralska" to akurat polski standard. Niestety ale zakopiańskie chatki, greckie panteony przed wejściem do domu i pseudohistoryczny kicz to w Polsce chleb powszedni. Polacy nie mają poczucia gustu ani nie potrafią zapanować nad przestrzenią.

No bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że większość poznaniaków chce odbudowy zamku królewskiego w Poznaniu skoro nie zachował się żaden jego wizerunek ? Jak wytłumaczyć fakt, że prawie wszystkim podoba się pseudo historyczne osiedle na Szyperskiej nad Wartą. . . gdzieś na Dolnym Śląsku widziałem nawet PRLowskie bloki z podłużnymi oknami wystylizowane na kamienice

[ Dodano: 2009-02-08, 20:23 ]
Nie to nie to Copacabana i tak miała stamtąd zniknąć i coś innego miało tam powstać.

Nie wiem, gdzie dokładnie stał Maksim, ale Orłowo to jedna z tych lepszych dzielnic - można tam zobaczyć mega wille więc albo ktoś wykupił teren i postawił sobie chatę albo leży nie wykorzystany. Podpytam i jak będę wiedzieć to dam znać
Ok, trzymam za słowo : )




Spółka Mostostal Warszawa zawarła z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu umowę na realizację budynku dydaktycznego Wydziału Prawa i Administracji. Obiekt zostanie oddany do użytku do końca marca 2011 roku. Wartość kontraktu wynosi 43,4 mln zł.

Collegium Iuridicum Novum powstanie przy al. Niepodległości vis a vis poznańskiego hotelu Polonez. Na nową siedzibę studenci prawa i administracji czekają od kilku lat. Uniwersytet kupił 3 hektarową działkę przy al. Niepodległości 53 od Agencji Mienia Wojskowego. Nowoczesny projekt obiektu przygotowali poznańscy architekci: Krzysztof Frąckowiak, Aleksandra Kornecka, Katarzyna Weiss i Stanisław Mikołajczak z Pracowni Architektonicznej 1997.
Budowę podzielono na dwa etapy. W pierwszym powstać mają 3 budynki: kompleks dydaktyczny obejmujący m.in. aulę na 430 miejsc, oraz sale wykładowe i seminaryjne, kompleks naukowo-administracyjny obejmujący m.in. pomieszczenia dziekanatu, sekretariaty, archiwum wydziału oraz pomieszczenia pracowników, oraz biblioteka wydziałowa. Powierzchnia nowego Wydziału Prawa i Administracji to ponad 17 tys. m kw.
W drugim etapie planowana jest budowa 3 kondygnacyjnego parkingu, który odgrodzić ma budynek uczelni od nasypu kolejowego.
Inwestycja finansowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Najważnejsza poznańska inwestycja

"Chata góralska" to akurat polski standard. Niestety ale zakopiańskie chatki, greckie panteony przed wejściem do domu i pseudohistoryczny kicz to w Polsce chleb powszedni. Polacy nie mają poczucia gustu ani nie potrafią zapanować nad przestrzenią.


a tam, największy kicz to krasnale ogrodowe
Nie wierze, jesli dotrzymaja terminu, uda sie zalapac na nowe CI
Jak bylem na 2 roku, to tez nam obiecywali, ze sie na 5 roku zalapiemy na nowe CI... jaki efekt, kazdy widzi... :]
Wtedy obiecywali, a teraz jest już gotowy projekt wykonawczy, jest podpisana konkretna umowa o roboty budowlane. W marcu zaczynają wylewanie fundamentów, a semestr zimowy 2011 będzie się odbywał już w nowych murach.
czyli o rok za pozno o ile dotrzymaja terminu
http://picasaweb.google.pl/Caartee.stadion

Aktualizowane co kilka dni fotorelacje z budowy Stadionu Miejskiego

[ Dodano: 2009-02-11, 17:16 ]
Super, już się pnie w górę
slyszeliscie o Poznan Forum?
czyzby wiecej uzytkownikow Skyscrapercity sie tu gniezdilo;)

Teraz temat posrednio zwiazany z inwestycjami. Osoby zainteresowane bardzo prosze o wypelnienie ankiety

http://www.ankietka.pl/su...iej-lawicy.html

Pozdrawiam
Plan Iuridicum Novum


Z lotu ptaka, stan sprzed roku:



Postęp prac:







Źródło:

http://www.skyscrapercity...t=432263&page=6
jaki jest oficjalny termin oddania budynku?
Parę dni po naszym absolutorium
najlepsza inwestycja ostatnich dni inwestycja
A tam przypadkiem wczesniej nie bylo jakiegos gyrosu cyganskiego, czy cus?
urocza może przed ratuszem też takie coś postawią
http://miasta.gazeta.pl/p...z_kryzysem.html




Jak wymiar sprawiedliwości walczy z kryzysem
Piotr Żytnicki2009-07-05, ostatnia aktualizacja 2009-07-06 09:25

Z wielką pompą i kryzysowym menu - wędzony łosoś i awokado z szynką - otwierano w sobotę nową siedzibę poznańskich prokuratur. Tyle że śledczy pracują tu... od pół roku

Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma podczas otwarcia poznańskich prokuratur

Sąd puszcza gangstera, a ten bije ludzi (03-07-09, 19:47) W życiu ministra sprawiedliwości, tak jak w życiu każdego, są momenty trudne i radosne. - Ten jest radosny - mówił w sobotę minister Andrzej Czuma w nowej siedzibie poznańskich prokuratur. Moment był radosny, ale siedziba wcale nie taka nowa. Do gmachu przy ul. Solnej pierwsi prokuratorzy wprowadzili się już pół roku temu i dawno zdążyli zapomnieć, że pracują w nowym miejscu.

Zresztą, nawet szefowie prokuratury otwarcie nowego budynku zdążyli ogłosić już w lutym, gdy zaprosili tam dziennikarzy na konferencję prasową. I choć nikt nie przecinał wtedy wstęg, prokuratorzy długo chwalili się nową siedzibą.

Aż tu nagle, po pięciu miesiącach, zorganizowano kolejne otwarcie. Tym razem uroczyste. Z udziałem VIP-ów: ministra sprawiedliwości, prokuratora krajowego, posłów, wojewody, marszałka, samorządowców, policjantów, wojskowych... W sumie na sali doliczyliśmy się ok. 70 gości. Same przemówienia zajęły blisko godzinę.

Andrzej Czuma: - Minister nie może się nie cieszyć, kiedy trudna praca prokuratorów odbywa się w warunkach godnych. A to są godne warunki. I wierzę, że sprawiedliwość będzie w nich produkowana dobrze.

Edward Zalewski, prokurator krajowy: - Pierwsze wrażenie, gdy zobaczyłem ten budynek, to była straszliwa zazdrość. A gdy zacząłem zwiedzać tę siedzibę, to zazdrość jeszcze się potęgowała.

Waldy Dzikowski, poseł PO: - Gospodarze nalegali, by mówić krótko. Dlatego powiem krótko: zrobiliśmy krok cywilizacyjny. Ten obiekt pięknie wpisuje się w krajobraz Poznania, zwłaszcza nocą.

Jerzy Stępień, wiceprezydent Poznania: - Pokazaliśmy innym miastom, jak skutecznie realizować cele.

Marek Woźniak, marszałek wielkopolski: - To wydarzenie historyczne. Władzy nie jest łatwo podejmować decyzje dotyczące własnych biur, to nie jest popularne, ale jest ważne. Bez godnych warunków nie można wydajnie pracować.

Po przemówieniach minister Czuma, w błyskach fleszy, przeciął wstęgę i działającą już pół roku prokuraturę otwarto oficjalnie. A w holu czekał na gości wystawny poczęstunek. Stoły uginały się od rarytasów: wędzonych łososi i pasty z łososia, zawijanych śledzików, awokado z szynką parmeńską, sałatek, eklerów, babeczek, serniczków i białego wina.

W tej scenerii w rozmowach pojawił się... kryzys finansowy. Gdy Waldy Dzikowski zapytał ministra Czumę, kiedy resort sprawiedliwości ruszy z budową nowej siedziby poznańskiego sądu (ma powstać obok prokuratury przy ul. Solnej), Czuma odpowiedział: - Portfel naszego państwa, zwany budżetem, dostaje konwulsji. Musimy dokonywać cięć. A budowa sądu to wielka inwestycja - ma kosztować 200 mln zł. Pieniądze na nią były przeznaczone, ale nie zdziwcie się, jeśli wybierając, czy ciąć po uposażeniach sędziów i prokuratorów, czy po inwestycjach, będę ciął po inwestycjach. Na razie - uśmiechnął się Czuma.

W nowym gmachu przy ul. Solnej swoje siedziby mają wszystkie poznańskie prokuratury: rejonowe, okręgowa i apelacyjna. Śledczy czekali na to... 45 lat. Bo to właśnie w 1964 r. opracowano wstępną dokumentację budowlaną. Dziesięć lat później, już za Edwarda Gierka, prokuratura dostała działkę przy zbiegu ul. Solnej i dzisiejszej ul. Hejmowskiego. Ale sama inwestycja ruszyła dopiero w 2003 r. Architekci zaprojektowali czterokondygnacyjny budynek, ogłoszono przetargi, podpisano umowy. Pierwszą łopatę wbito pod koniec 2005 r. Rok temu budynek był już gotowy. Zaczęło się urządzanie wnętrz, a w styczniu tego roku - przeprowadzka prokuratur. 50 mln zł na budowę gmachu dało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Prokurator apelacyjny Sławomir Twardowski: - Ludzie władzy, bez względu na orientację polityczną, wiedzieli, że od prestiżu wymiaru sprawiedliwości zależy także prestiż państwa. I za to jesteśmy im dzisiaj wdzięczni.

wiesz richte, zal mi twojego poznania, taki biedny pokrzywdzony lezy w strefie ,,nalotów'' jak to ,,fachowo'' nazwałes i nie bedzie miał qwiezowców czytaj zawsze zostanie zaściankowym miasteczkiem, a gdynia, wrocław i cała reszta sie zrobi...

na euro tez to poznan bedzie mial najmniej nowoczesny stadion... tregedia,wspolczuje richte...
;( I nie dosc ze bedzie najmniej nowoczesny to bedzie najszybciej i bedzie najwiecej kibicow i go szybko zniszcza! ;(
gdynia? gdynia to dpiero zascianek;/